BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Bota

Ngjarje e rëndë, përmbyset varka në Mesdhe, 6 emigrantë humbin jetën (Detajet)

Ngjarje e rëndë, përmbyset varka në Mesdhe, 6 emigrantë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme ku gjashtë emigrantë u gjetën të vdekur në det dhe disa të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi anija e tyre u mbyt të hënën në brigjet algjeriane.

Sipas televizionit lokal, nga mbytja kanë shpëtuar gjashtë emigrantë, përfshirë edhe një grua shtatzënë.

“Gjashtë persona janë mbytur dhe gjashtë të tjerë kanë shpëtuar përfshi edhe një grua shtatzënë. Ata u dërguan në spitalin Bainem në perëndim të Algjerit“, thuhet në raportimin e stacionit televiziv privat Ennahar.

Varka, me shtetas nga vende të ndryshme të Afrikës Sub-Sahariane që përpiqeshin të kalonin Mesdheun, u përmbys rreth orës 4 të mëngjesit (0300 GMT) pranë Bainem, disa kilometra në perëndim të qendrës së qytetit të Algjerit.

Operacionet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë për gjetjen e personave të tjerë që rezultojnë të zhdukur.