BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Bota

Ngjarje e rëndë/ Prindër të 4 fëmijëve, 50-vjeçari i hedh acid në fytyrë ish-bashkëshortes, më pas i shkon për vizitë në spital, policia e kap ‘mat’ (DETAJE)

Ngjarje e rëndë/ Prindër të 4 fëmijëve,

I motivuar nga mosmarrëveshjet e tyre financiare, një 50-vjeçar nga Messina, Itali dyshohet se ka sulmuar ish-bashkëshorten dhe i ka hedhur lëng kaustik (acid) 49-vjeçares, e cila rrezikon të humbasë syrin e djathtë.

Të dy ishin ndarë për gjashtë vitet e fundit edhe pse kishin katër fëmijë së bashku, ndërsa gruaja kishte dy fëmijë të tjerë nga një martesë e mëparshme. Së fundmi ata kanë bashkëjetuar sërish për shkak të problemeve financiare me të cilat ka hasur 49-vjeçari. Megjithatë, raportet thonë se lidhja e tyre ishte formale dhe të dy kishin bërë të qartë se mes tyre nuk kishte asgjë romantike .

Menjëherë pas arrestimit, 50-vjeçari i tha policisë se mosmarrëveshjet financiare e motivuan atë ta sulmonte, duke tentuar në thelb ta vriste.

Detajet si e sulmoi:

Mirëpo 50-vjeçari që sulmoi me lëng kaustik ish-bashkëshorten e tij 49-vjeçare tentoi ta vizitonte në spital disa orë më vonë.

Konkretisht, ai shkoi për të parë viktimën duke pretenduar se ishte një vizitë e pafajshme, kur në realitet ai donte të “mbulonte”, ngjarjen.

Policia e gjeti në spital dhe e futi brenda. Ai fillimisht e mohoi aktin e tij , por më pas ai ka pranuar nën peshën e provave dhe më pas është arrestuar.