BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Bota

Ngjarje e rëndë! Rrëzohet helikopteri ushtarak, të paktën 9 viktima

Ngjarje e rëndë! Rrëzohet helikopteri ushtarak, të

Një ngjarje e rëndë ajrore ka ndodhur këtë të enjte në lindje të Turqisë.

Mediat vendase shkruajnë se një helikopter ushtarak është rrëzuar dhe për pasojë 9 ushtarë në bord janë konfirmuar të vdekur.

Ndërkohë, 4 persona të tjerë në bord kanë mbetur të plagosur. Helikopteri është rrëzuar pranë qytetit Tatvan, në provincën Bitlis, e cila është e populluar kryesisht nga kurdët.

Është ende e paqartë se çfarë e shkaktoi rrëzimin.