Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ngjarje e rëndë/ Sulmohet me thikë ministri, ja kush ishte agresori (FOTO)

Postuar: 10/10/2019 - 12:53

Një akt i rëndë ka ndodhur ndaj ministrit të Sigurisë së Indonezisë. Ai ka rënë pre e një sulmi terrorist me thikë në Pandeglang, në perëndim të kryeqytetit Xhakarta.

Zyrtari i lartë i qeverisë Wiranto dyshohet se është goditur me thikë nga elementë të lidhur me grupin terrorist islamik ISIS. Bashkë me të janë sulmuar dhe dy persona të tjerë. 3 të lënduarit janë shtruar në spital.

Indonezia është njëri prej vendeve me numrin më të madh të besimtarëve myslimanë, por vitet e fundit është rikthyer terrori fetar. Në maj të këtij viti, policia indoneziane arrestoi disa dhjetëra persona të lidhur me ISIS-in, të cilët pretendohet se kishin përgatitur sulme ndaj disa politikanëve të vendit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 21:30

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron duket se i ka hedhur pas shpine deklaratat e forta nga vendet dhe disa nga liderët europianë për bllokimin e gegociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Postuar: 21/10/2019 - 20:24

Japonia do të goditet nga dy stuhi të tjera rreth një javë pas tajfunit Hagibis që vrau të pakt

Postuar: 21/10/2019 - 18:48

Mbreti 67-vjeçar i Tailandës, Maha Vajiralongkorn i ka hequr sot titujt një prej bashkëjetuesve

Postuar: 21/10/2019 - 18:31

Një avion i linjave American Airlines që fluturonte nga Londra drejt SHBA ndryshoi rrugë drejt

Postuar: 21/10/2019 - 18:22

Disa pamje të frikshme janë regjistruar nga kamerat e sigurisë në gjimnazin e Portland, Oregon, k

Postuar: 21/10/2019 - 18:20

Kreu i rrjetit Wikileaks, Julian Assange dukej sot që mezi mbante lotët teksa tha se  &ldq

Postuar: 21/10/2019 - 18:17

Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti ajror.