BREAKING NEWS

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë në pushtet, nëse u kërkohet llogari duhet që të…

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë
x
BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x
BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x

Bota

Ngjarje e rëndë! U përpoqën të kalonin lumin, humbin jetën 11 adoleshentë, dy të tjerë në gjendjen të rëndë për jetën

Ngjarje e rëndë! U përpoqën të kalonin lumin, humbin

Të paktën 11 adoleshentë kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë në gjendje kritike pasi janë mbytur në lumin Cileuleur në Indonezi, në momentin që po përpiqeshin që të kalonin lumin.

Mediat e huaja bëjnë me dije se zyrtarët kanë konfirmuar se ishin rreth 150 persona të moshës 13 deri në 15 vjeç, që po ecnin përgjatë brigjeve të lumit Cileuleur.

Në një moment, 21 prej tyre u përpoqën ta kapërcenin atë por fatkeqësisht 11 prej tyre kanë rënë në lumë dhe kanë humbur jetën.

Udhëtimi u zhvillua pavarësisht paralajmërimeve nga Agjencia Kombëtare e Parandalimit të Katastrofave. Ecja përgjatë lumenjve është e ndaluar për fëmijët dhe adoleshentët gjatë sezonit të shirave.