BREAKING NEWS

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga Shqipëria, ishte pajisur me dokumente greke

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga
x
BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x

Bota

Ngjarje horror/ Kishte vdekur para 6 muajsh, vajza mbante në shtëpi trupin e nënës, ja çfarë synonte të bënte

Ngjarje horror/ Kishte vdekur para 6 muajsh, vajza mbante në shtëpi

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Milanon e Italisë ditën e djeshme.

Një 64-vjeçare në Paderno Dugnano, Sabina Ghirello, ka mbajtur kufomën e mumifikuar të nënës së saj 90-vjeçare, në mënyrë që të vazhdonte të merrte pensionin e saj.

Ngjarja e rëndë u zbulua nga policia, pasi ishin duke kërkuar dokumentacionet e së ndjerës, e cila, sipas asaj që vajza u kishte thënë fqinjëve të saj, do të ishte shtruar në një klinikë. Në vend të kësaj, oficerët gjetën trupin e gruas së vjetër të mbyllur në gjendje të avancuar dekompozimi.

Sipas rezultateve të autopsisë, 90-vjeçarja, Pasqualina ka ndërruar jetë para 6 muajsh.

Trupi i Pasqualinës u gjet i mbështjellë me celofan dhe i mumifikuar. Vdekja e 90-vjeçares nuk ishte komunikuar asnjëherë në gjendjen civile, ndërsa policët konstatuan se Ghirello e kishte marre pensionin, burimin e vetëm të jetesës, në llogarinë e mbajtur bashkë me nënën e saj.