BREAKING NEWS

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të madhe që nga fillimi i luftës në Ukrainë, Kievi po tenton të marrë Krimenë

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, kategoritë që përfitojnë dhe fondet e vëna në dispozicion nga buxheti

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit,
x
BREAKING NEWS

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes frikës së ndërhyrjes ruse, analiza e “New York Times”: A po e përdor Kremlini Serbinë për të nxitur luftën në Ballkan?

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë aksioneri i mazhorancës, ja pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë
x
BREAKING NEWS

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si po shkon drejt paqes situata mes Beogradit dhe Prishtinës, ja lëvizja e ndërkombëtarëve për t’i shkatërruar planin Vuçiçit

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si
x
BREAKING NEWS

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare në shtator: Grupi i Berishës do të konsiderohet ‘armatë terroriste’, nuk mund të ketë qeveri teknike për hallet e Metës

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në
x
BREAKING NEWS

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin kërkimet për kapjen e autorit

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin
x

Bota

Ngjarje tragjike! Për pak mbërrinin në breg, 22 emigrantë vdesin pas mbytjes së gomones

Ngjarje tragjike! Për pak mbërrinin në breg, 22 emigrantë

Të paktën 22 emigrantë, duke përfshirë tre fëmijë, janë mbytur në brigjet e Libisë, njoftoi OKB.

Pas nëntë ditësh në det, teksa ishin afër bregun gomonia u mbyt dhe nga 83 emigrantë që ishin në bord, mbijetuan  61 persona.

Të mbijetuarit, shumica prej tyre nga Mali, u shpëtuan nga roja bregdetare libiane dhe u dërguan në breg. Qeveria e Malit njoftoi sot, se një krizë urie që rrjedh nga lufta në Ukrainë mund të rrisë shumë përpjekjet për të udhëtuar në Evropë.

22 të vdekurit ishin në mesin e një grupi prej 83 emigrantësh të bllokuar në një varkë që ishte në rrezik që nga 22 qershori, tha në një deklaratë ministria e jashtme e Malit.