BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x

Rajoni

Ngrihet alarmi në Podgoricë, dyshohet për një mjet shpërthyes në godinën e Gjykatës së Lartë

Ngrihet alarmi në Podgoricë, dyshohet për një mjet

Të enjten u njoftua për një mjet shpërthyes në ndërtesën e Gjykatës së Lartë të Podgoricës, që sipas policisë malazeze ishte i rremë.

Menjëherë punonjësit janë evakuuar nga ndërtesa e Gjykatës së Lartë në qendër të Podgoricës. Në të njëjtën kohë u bë evakuimi edhe ambientet e Gjykatës së Apelit, që ndodhen në të njëjtën godinë.

Policia ka bllokuar qarkullimin në rrugët që kalojnë pranë Gjykatës së Lartë.

Kryeministri në largim, Dritan Abazoviq tha se “gjatë kontrollit policor nuk janë gjetur eksplozivë dhe se situata është normale”.

Policia vuri në dukje, se informacioni për bombën e vendosur erdhi nga llogaria e rreme të postës elektronike në emrin e një deputeti të Frontit Demokratik pro-rus.

Këshilltarja e pavarur për marrëdhënie me publikun në Gjykatën e Lartë, Marija Rakoviq , tha se ende nuk ka të dhëna zyrtare për ngjarjen, por sipas të gjitha gjasave njoftimi për mjet shpërthyes ishte i rremë.

“ Nuk kemi të dhëna zyrtare nëse njoftimi ka qenë i rremë , por duke qenë se asgjë nuk ka ndodhur, ka gjasa të jetë raport i rremë ”, tha zonja Rakoviq./VOA

Më të lexuarat