BREAKING NEWS

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje disfatën, në grupin e Bardhit rebelohet “rapsodi” Agron Gjekmarkaj

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë Berisha-Meta dhe paralajmëron “tërmet” brenda “Foltores” pas zgjedhjeve të Kukësit, dyshja anti-SHBA drejt “Ferrit të Dantes”

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë
x
BREAKING NEWS

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar, drejtoritë e FBI të Los Angelosit dhe Uashingtonit kanë plotësuar dosjen e kryeministrit shqiptar për aferën e McGonigal, priten letër-porositë drejt SHBA

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar,
x
BREAKING NEWS

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në dorë pastrimin e parave në Shqipëri, kontrolle transfertave dhe pasurive të dyshimta, ja skema që po ndjek DASH

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në
x
BREAKING NEWS

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve kriminale të politikanëve dhe krimit të organizuar, në sitë bankat, hipotekat, institucionet financiare, etj

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve
x
BREAKING NEWS

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i majtë mund i vetëm Berishën, Metën, Bardhin, Dulen, Ndokën dhe Dukën, ditë të zeza për aleancën “non grata”

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i
x
BREAKING NEWS

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën që implikon Ramën, raporti hetimor i kërkuar nga gjyqtarja Kotelly para vendimit do shërbejë si dosje akuze për të nisur hetimet ndaj kryeministrit shqiptar

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën
x
BREAKING NEWS

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i bën thirrje DASH ta shpallin kryeministrin “non-grata” pasi ka korruptuar një ish-agjent të FBI për të “asgjësuar” opozitën

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh
x

Bota

Ngrihet alarmi/ Tymi i zjarreve “pushton” shumë zona në këtë vend

Ngrihet alarmi/ Tymi i zjarreve “pushton” shumë zona në

Shumë zona në SHBA janë nën alarmin e ajrit të papastër, për shkak të zjarreve masive në Kanada, situatë e cila vijon prej disa ditësh.

Një nga qytetet më të prekura është gjiganti Nju Jork, ku Departamenti i Ruajtjes së Mjedisit të Shtetit ka lëshuar një alarm për cilësinë e ajrit për zonën e metrosë së qytetit.


Alarmi është gjithashtu në fuqi edhe për shumë zona të tjera shumë të frekuentuara nga amerikanët, përfshirë Rajonet Qendrore.


Indeksi i cilësisë së ajrit në qytetin e Nju Jorkut arriti në 138, që do të thotë se konsiderohet i pashëndetshëm për grupet e personave me ndjeshmëri të lartë.

Kanadaja aktualisht po përjeton sezonin e saj më të keq të zjarreve në rekord, me mbi 8 milionë hektarë të djegur në fillim të sezonit. Më shumë se 100 zjarre janë ende aktive.

Pjesa Lindore është duke u zhytur nën një valë ekstreme të të nxehtit që ka vendosur rekorde të reja të temperaturës në shumë vende.

Tymi nga këto zjarre në Kanadanë Lindore mund të zhvendoset drejt jugut, drejt qiejve të qyteteve që do të duken të mjegullta këtë javë për shkak të ndotjes.

Një mjegull me ngjyrë rubin mbuloi qiellin në lindje dhe perëndim të diellit, duke rezultuar në një efekt smog që shkaktoi disi frikë tek banorët.