BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Bota

Ngrihet alarmi/ Virusi misterioz shkakton disa vdekje në këtë shtet, ja cilat janë simptomat dhe shenjat paralajmëruese

Ngrihet alarmi/ Virusi misterioz shkakton disa vdekje në këtë

Insekti i panjohur ka shkaktuar simptoma duke përfshirë ethe, dhimbje koke, marramendje dhe të vjella, ku autoritetet e shëndetit publik në vend po përpiqen ta frenojnë atë, sipas The Mirror.

Zona e Baziros është karantinuar, sipas raportimeve të mediave lokale, pasi dy nga rastet e infektuar u zhvendosën atje për trajtim.

Një infermiere nga qendra shëndetësore Migwa tha se sëmundja “vret shpejt”, me të tre vdekjet deri më tani që kanë ardhur brenda 24 orëve pasi pacienti ka shfaqur simptoma.

Ministria e Shëndetësisë e Burundit ka përjashtuar tashmë Ebolën dhe Marburgun dhe po shikon nga afër virusin, i cili duket të jetë një insekt ngjitës hemorragjik.

Kjo vjen pasi Tanzania fqinje njoftoi një shpërthim të Marburgut në fillim të këtij muaji, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) deklaroi një rrezik “shumë të lartë” për vendet përreth.