BREAKING NEWS

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje disfatën, në grupin e Bardhit rebelohet “rapsodi” Agron Gjekmarkaj

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë Berisha-Meta dhe paralajmëron “tërmet” brenda “Foltores” pas zgjedhjeve të Kukësit, dyshja anti-SHBA drejt “Ferrit të Dantes”

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë
x
BREAKING NEWS

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar, drejtoritë e FBI të Los Angelosit dhe Uashingtonit kanë plotësuar dosjen e kryeministrit shqiptar për aferën e McGonigal, priten letër-porositë drejt SHBA

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar,
x
BREAKING NEWS

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në dorë pastrimin e parave në Shqipëri, kontrolle transfertave dhe pasurive të dyshimta, ja skema që po ndjek DASH

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në
x
BREAKING NEWS

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve kriminale të politikanëve dhe krimit të organizuar, në sitë bankat, hipotekat, institucionet financiare, etj

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve
x
BREAKING NEWS

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i majtë mund i vetëm Berishën, Metën, Bardhin, Dulen, Ndokën dhe Dukën, ditë të zeza për aleancën “non grata”

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i
x
BREAKING NEWS

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën që implikon Ramën, raporti hetimor i kërkuar nga gjyqtarja Kotelly para vendimit do shërbejë si dosje akuze për të nisur hetimet ndaj kryeministrit shqiptar

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën
x
BREAKING NEWS

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i bën thirrje DASH ta shpallin kryeministrin “non-grata” pasi ka korruptuar një ish-agjent të FBI për të “asgjësuar” opozitën

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh
x

Bota

Ngrihet alarmi/ Zbulohet vendi që do të ketë një verë shumë të nxehtë

Ngrihet alarmi/ Zbulohet vendi që do të ketë një verë

Këtë vit, Spanja regjistroi pranverën e saj më të ngrohtë në histori dhe të dytën më të thatë ndonjëherë, njoftoi sot agjencia kombëtare meteorologjike.

Të dhënat e fundit tregojnë për një vazhdimësi të temperaturave jashtëzakonisht të larta që kanë qenë të pranishme gjatë vitit 2022, i cili ishte viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë në Spanjë, transmeton AP.

Vapa e pranverës u shoqërua me mungesë shiu, gjë që do të përkeqësojë thatësirën afatgjatë të Spanjës, pavarësisht reshjeve të regjistruara gjatë muajit të kaluar, tha shërbimi meteorologjik.

Autoritetet spanjolle raportuan të martën se rezervuarët e vendit janë në 47.4 për qind të kapacitetit, duke vazhduar një prirje rënëse. Shërbimi meteorologjik bëri me dije se kjo lë efekte negative në ekosistemin e atij vendi mesdhetar.

“Temperaturat e ujërave sipërfaqësore të regjistruara në vitin 2022 ishin më të lartat që nga viti 1940,” thanë meteorologët, duke paralajmëruar se fenomeni kërcënonte jetën detare dhe aftësinë e saj për t’u riprodhuar.

Sipas parashikimeve të Shërbimit Meteorologjik Spanjoll, vera e ardhshme ka të ngjarë të jetë “jashtëzakonisht e nxehtë”, megjithëse ka mundësi për reshje të stuhishme.