BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Bota

Ngrihet alarmin e kuq, shpërthen një nga vullkanet më aktiv në botë

Ngrihet alarmin e kuq, shpërthen një nga vullkanet më aktiv

Shërbimi Gjeologjik në SHBA ka ngritur alarmin pas shpërthimit të Vullkanit “Kilauea” në Hawaii këtë të mërkurë.

Autoritetet në SHBA kanë rritur nivelin e alarmit nga portokallia në të kuqe, që do të thotë se një shpërthim i madh vullkanik po ndodh, i cili mund të shkaktojë aktivitet të rrezikshëm në ajër dhe në tokë.

Nga raportime afër zonës së shpërthimit, rrjedha të shumta llave dhe sasi të mëdha hiri dolën nga mali vullkanik.

Megjithatë, zyrtarët kanë thënë se aktiviteti vullkanik nuk përbën kërcënim aktual për njerëzit, pasi është i përqendruar në majën e malit.

Vullkani Kilauea konsiderohet si një nga vullkanet më aktiv të botës.

Shpërthimi i tij i fundit ishte në janar të 2023 dhe përfundoi më 7 mars.

Në matjet e kaluara të temperaturës së llavës në këtë krater,  termometri i kalonte 1 mijë gradë celcius.

Në vitin 2018, Kilauea shpërtheu duke shkatërruar më shume se 700 shtëpi. Shpërthimi ishte aq i fuqishëm sa struktura e malit vullkanik ndryshoi.

Ai u konsiderua si shpërthimi më i madh në shekujt e fundit, me më shumë se 60 mijë tërmete të raportuara për një periudhë 4-mujor.

Më të lexuarat