BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Bota

Ngrihet alarmin në Francë, rishfaqet virusi i tmerrshëm

Ngrihet alarmin në Francë, rishfaqet virusi i tmerrshëm

Franca do të forcojë masat për të kontrolluar gripin e shpendëve pas rishfaqjes së virusit që përfshiu tufat e shpendëve dimrin e kaluar, tha ministria e bujqësisë, duke shtuar se niveli i alarmit mbarëkombëtar për gripin e shpendëve ishte rritur në 'i moderuar' nga ' të ulët'.

Franca përjetoi krizën e saj më të keqe të gripit të shpendëve midis nëntorit dhe majit, me mbi 19 milionë kafshë që u vranë për të frenuar një lloj të rëndë të sëmundjes që u përhap në rajonet kryesore të mbarështimit të shpendëve në Francën perëndimore.

Qeveria i zvogëloi kufizimet në qershor pas një qetësie të shpërthimeve, përpara një rritjeje të pazakontë të rasteve gjatë verës që preku një numër të madh zogjsh të egër në zonat bregdetare, si dhe disa tufa fermash në brendësi.

Vende të tjera evropiane kanë raportuar gjithashtu shpërthime të reja të gripit të shpendëve që nga vera.

Më të lexuarat