BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, ka shpëtuar me mijëra pacientë

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, ka
x

Bota

Nisen për festë, gjimnazistet përfundojnë me shkulje flokësh dhe përplasje fizike. Pamjet bëhen me shpejtësi virale (Video)

Nisen për festë, gjimnazistet përfundojnë me shkulje

Një grup vajzash gjimnaziste kanë tërhequr vëmendjen me një video të postuar dhe shpërndarë në rrjet.

Shoqatat e vajzave gjimnaziste në shkollat e Roterdamit kanë një traditë të veçantë, në të cilën studentët shtyjnë njëri-tjetrin për rreth pesë minuta para se të bëjnë një festë të përvitshme, por ndonjëherë gjërat nuk shkojnë sipas planit.

Drejtuesit e shoqatave thonë që mënyra tradicionale e festimit është pak e vështirë për t’u kuptuar nga ata që e shohin nga jashtë, por gjithashtu pranojnë se shpesh herë del duarsh dhe të rinjtë fillojnë të qëllohen me forcë.

Megjithatë, drejtuesit këmbëngulin se më pas festa vazhdon shumë miqësisht.