BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x

Bota

Një cigare marijuanë në këmbim të vaksinimit, ky shtet bën ofertën e çuditshme

Një cigare marijuanë në këmbim të vaksinimit, ky shtet

Një shtet i SHBA-s për qytetarët mbi 21 vjeç që do të vaksinohen në këmbin do të marrin një cigare marijuanë

Ky vendim ka nisur të zbatohet kur Autoritetet Shtetërore njoftuan programin “Joints for Jabs”, që do të thotë “Cigare në këmbim të vaksinave”, i cili do të hyjë në fuqi menjëherë dhe do të zgjasi deri në 12 korrik në UAshuiington.

Sipas mediave amerikane, autoritetet thanë se do të lejonin shitësit me pakicë të marijuanës t’u sigurojnë klientët e moshës 21 vjeç e lart një cigare marijuanë në dyqanet e tyre pasi të marrin dozën e parë ose të dytë të vaksinës. Oferta është e vlefshme vetëm për cigare dhe jo për produkte të tjera të marijuanës.

Përveç kanabisit, lista e përfitimeve në Uashington përfshin gjithashtu birrë, verë ose kokteje falas për banorët që do të tregojnë prova të vaksinimit. Që kur norma e vaksinimit në SHBA filloi të binte në mes të prillit, shtetet kanë filluar promovime të tilla si birrë falas në Neë Jersey apo edhe një lotari për bursat e kolegjit në Neë York dhe Ohio. Shtetet kanë bërë 1 milion dollarë shpërblime lotarie