BREAKING NEWS

KED i dorëzoi 3 emra, Gjykata e Lartë merr vendimin për zgjedhjen e anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetues

KED i dorëzoi 3 emra, Gjykata e Lartë merr vendimin për zgjedhjen
x
BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x

Bota

Një debat mes Putin dhe Macron plasi luftën?/Zbardhet telefonata 4 ditë para, cila fjalë e tërboi të parin rus: Kishte gjakderdhje...

Një debat mes Putin dhe Macron plasi luftën?/Zbardhet telefonata 4

Emmanuel Macron dhe Vladimir Putin patën një përplasje në telefon vetëm 4 ditë përpara se forcat ruse të pushtonin Ukrainën, ka zbuluar një regjistrim i publikuar së fundmi.

Presidenti francez sulmoi homologun e tij lidhur me sugjerimet që ai duhet të negocionte me separatistët pro-rusë, duke thirrur në një moment: Nuk e di se ku e kanë mësuar ligjin avokatët tuaj.

Biseda e tensionuar përfundoi pasi Putin u shpreh se e ishte në palestër për të luajtur hokej mbi akull, pasi kishte hequr dorë nga kërkesat për të mbajtur një takim me Joe Biden.

Biseda e 20 shkurtit u zbulua nga transmetuesi France2 në një dokumentar mbi trajtimin e konfliktit nga presidenti francez, “Një President, Evropa dhe Lufta.”

Në diskutimin e zjarrtë, Macron i tha Putinit: Nuk e di se ku e ka mësuar ligjin avokati juaj! Unë thjesht po shikoj tekstet dhe po përpiqem t’i zbatoj ato! 

“Nuk e di se cili avokat do t’ju thotë se në një vend sovran, tekstet e ligjeve propozohen nga grupet separatiste dhe jo nga autoritetet e zgjedhura në mënyrë demokratike.”

Putini i tërbuar më pas u përgjigj: Kjo nuk është një qeveri e zgjedhur në mënyrë demokratike. Ata erdhën në pushtet me një grusht shteti, kishte gjakderdhje dhe Zelensky është një nga ata që janë përgjegjës.

Kur lideri i Kremlinit i sugjeroi sërish Macron-it të negociojë me separatistët, francezi thirri: Ne nuk i japim asnjë mallkim propozimeve të separatistëve!