BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Një dritë për viktimat e koronavirusit, nisma e ndjerë për jetët e humbura që ka prekur zemrat e njerëzve

Një dritë për viktimat e koronavirusit, nisma e ndjerë

Koronavirusi, pandemia më e tmerrshme që ka pllakosur në shekullin e fundit, ka marrë mbi 300 mijë jetë njerëzish në botë.

Një grua në Gjermani ka ndërmarrë një nismë prekëse, që ka mallëngjyer shumë njerëz. Gertrud Schop ka vendosur të ndezë nga një qiri për çdo viktimë prej Covid-19 në vend.

Çdo javë, ajo vendos në oborrin e shtëpisë së saj mijëra qirinj, për të kujtuar viktimat e kësaj sëmundje.

I duhen orë të tëra për t’i vendosur një nga një në oborrin e shtëpisë, madje dhe më ndihmën e vullnetarëve që shtohen përditë pas përhapjes së lajmit.

Më të lexuarat