BREAKING NEWS

Njoftim i rëndësishëm nga Policia/ Si dhe në cilat shtete mund të lëvizin shqiptarët (DETAJET)

Njoftim i rëndësishëm nga Policia/ Si dhe në cilat shtete
x

Bota

Një hap para dy hapa mbrapa, zbulohet vatër e re e koronavirusit në Gjermani, alarmi çon në rikthimin e masave

Një hap para dy hapa mbrapa, zbulohet vatër e re e koronavirusit

Një vatër e re koronavirusi është zbuluar në Gotting, në Saksoninë e Poshtme, duke çuar në mbylljen e shkollave për këtë javë.

Kjo është hera e parë për mbylljen e shkollave në një zonë në Gjermani, që nga fundi i “lockdoën”.

Që prej 23 majit janë regjistruar 80 raste të reja me Covid-19 në qytetin studentor gjerman, për shkak të një feste private mes familjeve të shumta në numër, ku nuk janë respektuar rregullat e distancimit.