BREAKING NEWS

“Jam e tmerruar”, ministrja Manastirliu publikon foton e Bashës dhe lëshon paralajmërimin e frikshëm për COVID-19: Kostoja mund të bëhet marramendëse!

“Jam e tmerruar”, ministrja Manastirliu publikon foton e Bashës
x

Bota

Një kapërcim shifrash që shqetëson, në vetëm pak ditë ky vend ka kaluar Kinën për numrin e të prekurve

Një kapërcim shifrash që shqetëson, në vetëm pak

Ishte një ndër vendet që mori shumë vonë masat shtrënguese për të frenuar përhapjen e pandemisë, por tani SHBA-ja ka kapërcyer në shifra, duke u bërë vendi i parë në botë me numrin më të madh të të prekurve.

Duke kaluar dhe Kinën, SHBA-ja rezulton të ketë rreth 82 mijë të infektuar, me rreth 14 mijë të prekur në një ditë. Numri i viktimave është 1176.

Shifra e përgjithshme në të gjithë botën, sipas “Worldometers”, është 525 mijë të infektuar, me rreth 23.600 viktima. Numri i të shëruarve është rreth 123 mijë.