BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Bota

Një kurë e re për të luftuar Covid-19, ja kur fillon aplikimi

Një kurë e re për të luftuar Covid-19, ja kur fillon

Një trajtim i ri antitrupash për COVID-19 do të fillojë për pacientët në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar nga java e ardhshme, ka njoftuar qeveria. “Ronapreve”, një mix antitrupash i zhvilluar nga Roche dhe Regeneron, do të përdoret fillimisht për të trajtuar pacientët e spitalit COVID-19 të cilët nuk kanë zhvilluar një përgjigje të antitrupave.

Kjo kurë do t’u sigurohet persona pa antitrupa të moshës 50 vjeç e lart, ose atyre të moshës 12 deri në 49 vjeç të cilët janë me imunitet të kompromentuar, përfshirë njerëzit me disa lloje të kancerit ose sëmundjeve autoimune.

Ilaçi, i cili u mor nga ish-presidenti Donald Trump kur ai kishte COVID-19, ka treguar se zvogëlon qëndrimet në spital me katër ditë dhe rrezikun e vdekjes me një të pestën.

Qeveria tha se ka siguruar furnizim të mjaftueshëm doza për pacientët në të katër kombet, me planet për të filluar trajtimin e pacientëve të kualifikuar në spital nga java e ardhshme.

Testimi i antitrupave do të përdoret për të përcaktuar nëse pacientët janë seronegativë, që do të thotë se ata nuk kanë një përgjigje ekzistuese të antitrupave dhe për këtë arsye mund ta përfitojnë këtë nga ilaçi.