BREAKING NEWS

Anti-shpifja dhe emërimet në Kushtetuese, zbardhet data kur Komisioni i Venecias dorëzon opinionin përfundimtar

Anti-shpifja dhe emërimet në Kushtetuese, zbardhet data kur Komisioni
x

Bota

Një pendë e këtij zogu kushton 10.000 dollarë

Një pendë e këtij zogu kushton 10.000 dollarë
A e keni menduar ndonjëherë se një pendë e vetme kushton 10.000 dollarë? Ja që është realitet.
 
Pendët e zogut Huia përdoreshin dikur për të dekoruar veshjet e kryetarëve të fiseve Maori.
 
Kjo ishte tradita, por tashmë koha ka shkuar. Zogjtë Huia tani janë zhdukur, kështu që pendët që janë mbledhur prej tyre janë shumë të rralla.
 
Këto janë konsideruar të jenë pendët më të vlefshme në planet. Nëse jeni një koleksionist dhe mund të zotëroni një pendë të vetme të zogut Huia, nxitoni se nuk keni për tu zhgënjyer asnjëherë. Vlera e tyre sa vjen e rritet në treg.
 
Shitja më e fundit e një pende të zogut Huia u zhvillua në një ankand në Zelandën e Re. Dhe mos harroni: 10.000 USD, një e vetme!