Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një pendë e këtij zogu kushton 10.000 dollarë

Postuar: 11/06/2019 - 20:23

A e keni menduar ndonjëherë se një pendë e vetme kushton 10.000 dollarë? Ja që është realitet.
 
Pendët e zogut Huia përdoreshin dikur për të dekoruar veshjet e kryetarëve të fiseve Maori.
 
Kjo ishte tradita, por tashmë koha ka shkuar. Zogjtë Huia tani janë zhdukur, kështu që pendët që janë mbledhur prej tyre janë shumë të rralla.
 
Këto janë konsideruar të jenë pendët më të vlefshme në planet. Nëse jeni një koleksionist dhe mund të zotëroni një pendë të vetme të zogut Huia, nxitoni se nuk keni për tu zhgënjyer asnjëherë. Vlera e tyre sa vjen e rritet në treg.
 
Shitja më e fundit e një pende të zogut Huia u zhvillua në një ankand në Zelandën e Re. Dhe mos harroni: 10.000 USD, një e vetme!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2019 - 23:21

Në dy pika të Manhatanit në Nju Jork u gjetën të premten pako të dyshimta që shkaktuan çrregullime të trafikut dhe evakuimin e njërës prej nyjeve më të ngarkuara të transportit publik në qytet.

Postuar: 16/08/2019 - 22:30

Kapoja i drogës Pablo Escobar ishte bipolar, pretendon një polici i fshehtë i cili ishte infiltru

Postuar: 16/08/2019 - 21:25

Parlamenti ka bërë të ditur kufirin deri në të cilin mund të pretendohen përfitimet suplementar

Postuar: 16/08/2019 - 21:16

Mjeshtrit e ujit, të ngrohjes dhe pajisjeve për ajrin e kondicionuar janë zanatet më të kërkuar

Postuar: 16/08/2019 - 17:52

Ministria greke e mbrojtjes tha sot se dy avionë zbulimi të Turqisë tip CN-235 fluturuan në zon

Postuar: 16/08/2019 - 16:10

Një pilot rus është vlerësuar sot si hero pasi arriti të ulë me përplasje avionin e pasagjerëve

Postuar: 16/08/2019 - 15:36

Groenland refuzoi sot idenë se mund të ndërrojë pronësi pas raportimeve se SHBA kishte diskutua