BREAKING NEWS

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del me mesazhin frymëzues dhe shpresëdhënës (Videoja që po bën xhiron e rrjetit)

Pasojat e mëdha të Covid-19 në botë, Robert Kennedy Jr del
x

Bota

Një tërmet i fortë godet Turqinë

Një tërmet i fortë godet Turqinë

Turqia tronditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm.Pak minuta më parë, qendra e vendit u lëkund nga një goditje sizmike me magnitudë 5.3 ballë të shkallës rihter.

Sipas asaj që raporton EMSC, epiqendra e tërmetit ka qenë në Tuqinë qendrore, ndërsa është ndjerë edhe në zona të tjera.

Thellësia e lëkundjeve ka qenë 5 km.Mediat turke nuk raportojnë për dëme materiale apo në njerëz, ndërsa ky është tërmeti i rradhës që godet Turqinë brenda disa muajsh ku nuk kanë munguar as viktimat.