BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Bota

Një tërmet i fuqishëm godet këtë shtet, alarmohen banorët! Ja sa ishte magnituda 

Një tërmet i fuqishëm godet këtë shtet, alarmohen

Një tërmet i fuqishëm, me magnitutë 6.8 ballë të shkallës rihter, ka goditur këtë të hënë brigjet e Alaskës.Sipas mediave të huaja, epiqendra e saj ishte rreth 71 milje në lindje të qytetit Chinik. Lëkundjet janë ndjerë nga banorët përgjatë Gadishullit të Alaskës dhe Ishullit Kodiak, por për fat të mirë, deri më tani nuk ka kërcënim për cunami.

Kujtojmë se ky tërmet vjen një ditë pasi një tjetër lëkundje sizmike me magnitutë 6.2 ballë goditi ishullin Hawaii. Fatmirësisht, nga të dy tërmetet nuk ka pasur të lënduar apo dëme materiale.