BREAKING NEWS

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në Kombinat: Të thellohet hetimi!

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në
x

Bota

Një tjetër shtet bën hapa pas, rimbyll 200 shkolla pas shtimit të rasteve me koronavirus, ja si paraqitet situata

Një tjetër shtet bën hapa pas, rimbyll 200 shkolla pas shtimit

Një tjetër shtet po bën hapa pas, Koreja e Jugut pas rihapjes ka planifikuar dhe një rimbyllje prej koronavirusit. Bëhet fjalë për 200 shkolla në kryeqytetin Seul për shkak të shtimit të rasteve në 2 ditët e fundit.

Ekspertët kanë dalë në konkluzionin se të gjitha rastet vijnë prej zonave të mbipopulluara me njerëz dhe ekziston rreziku i infektimit komunitar.

Prandaj 200 shkollat në Seul do të rikthehen online teksa dyert e shkollave do të vijojnë të jenë të mbyllura.