BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Bota

Një tjetër shtet del me vendimin e fortë: Nga sot pezullohen punonjësit e pavaksinuar të kujdesit shëndetësor

Një tjetër shtet del me vendimin e fortë: Nga sot pezullohen

Ditën e sotme në Francë hyn në fuqi vaksinimi me detyrim kundër COVID-19 për punonjësit e kujdesit shëndetësor.Ndërkohë qeveria franceze po përballet me protesta të personave që kundërshtojnë vaksinimin me detyrim.

Me dhjetëra mijëra punonjës shëndetësorë dhe kujdestarë në azile duhet që brenda datës 15 të kenë marrë të paktën një dozë të vaksinës kundër  Covid-19 ose të përballen me pezullim nga puna.

Duke filluar nga e Mërkura, personeli i spitalit, shoferët e ambulancës, punonjësit e shtëpive tët moshuarve, mjekët privatë, zjarrfikësit që përbëjnë rreth 2.7 milion njerëz në total duhet të jenë në gjendje të dëshmojnë se kanë marrë një dozë vaksine kundër Covid-19.

Presidenti Emmanuel Macron lëshoi ??ultimatumin dy muaj më parë, por dhjetëra mijëra persona mbeten të pa vaksinuar.Një nga sindikatat më të mëdha të sektorit publik të Francës, CGT, ka paralajmëruar për një “katastrofë shëndetësore” nëse qeveria pezullon një numër të madh të punonjësve të shëndetësisë.

Ndërkohë ata janë ndaluar të hyjnë në restorante, kafene dhe muze.