BREAKING NEWS

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit, ja kush emërohet

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet
x

Bota

Një tjetër video tregon brutalitetin e policisë amerikane, i thyejnë dorën për t’i vënë prangat një të pafajshmi

Një tjetër video tregon brutalitetin e policisë amerikane, i

Antonio Arneli Smith paditi qytetin Valdosta, SHBA, për shkak të një incidenti të ndodhur në shkurt, kur u ngatërrua për një të dyshuar nga katër agjentë, të cilët e bllokuan në mënyrë të dhunshme, derisa i thyen dhe dorën për ta prangosur. Edhe pse, policët e kuptuan gabimin dhe ia hoqën prangat.

Avokati i Smith deklaroi se në spital iu diagnostikuan fraktura në disa pjesë të dorës, por burri nuk kishte burime financiare për të marrë kurimin.

Departamenti i policisë në Georgia rrezikon të paguajë deri në 700 mijë dollarë për dëmet e shkaktuara.