BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Bota

Një tornado e fuqishme ka goditur këtë shtet, situatë “katastrofike” në dëme materiale, 1 i vdekur dhe 44 të plagosur! Publikohet VIDEO e frikshme

Një tornado e fuqishme ka goditur këtë shtet, situatë

Një tornado i fuqishëm ka goditur veriun e Miçiganit pasditen e të premtes, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale në të gjithë vendin. Gjithashtu bëhet me dije se të paktën një person ka humbur jetën dhe mbi 40 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Togeri Jim Gorno i Departamentit të Burimeve Natyrore të Miçiganit i tha CNN të premten në mbrëmje se tornado shkaktoi dëme “katastrofike”, duke përfshirë makina të përmbysura dhe ndërtesa të shkatërruara.

“Është një zonë e frekuentuar në qendër të qytetit, dhe kaloi pikërisht përmes saj,” tha Gorno. “Nuk kemi sirena alarmi si në pjesë të tjera të vendit”.

Departamenti i policisë të Miçiganit konfirmoi në rrjetet sociale se 44 persona ishin plagosur dhe 12 shtëpi ishin shkatërruar si pasojë e kësaj fatkeqësie natyrore.

Të lënduarit janë transportuar në qendra spitalore të ndryshme për të marrë mjekimin e nevojshëm, shtuan ata.

Sipas të dhënave të fundit, banorët e këtij vendi kanë mbetur pa energji elektrike dhe se rrugët kanë mbetur të bllokuara si pasojë e tornados. Gjithashtu thuhet se qendra spitalore kishte arritur kapacitetin e saj maksimal dhe se kufijtë e këtij qyteti janë mbyllur tashmë dukë vënë dhe një orar lëvizjeje për banorët.

Ky nuk është tornado e parë që godet Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe pritet qe autoritetet lokale të marrin masat e nevojshme përsa i përket kësaj emergjence natyrore.