BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autorin në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autorin në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x

Bota

Njeriu më i pasur i Ukrainës po planifikon goditjen e madhe të Rusisë

Njeriu më i pasur i Ukrainës po planifikon goditjen e madhe të

Njeriu më i pasur i Ukrainës, Rinat Akhmetov, thotë se ka në plan të padisë Rusinë për humbjet prej 17 deri në 20 miliardë dollarë të shkaktuara nga bombardimet e saj ndaj fabrikave të çelikut që ai zotëron në qytetin e shkatërruar të Mariupolit.

Fabrika e çelikut Azovstal pësoi dëme të mëdha nga bombardimet dhe granatimet ruse pasi uzina e përhapur u bë bastioni i fundit i mbrojtjes në qytetin port jugor. Punimet e çelikut dhe hekurit gjithashtu në pronësi të Akhmetov u dëmtuan rëndë gjatë granatimeve ruse të Mariupolit.

"Ne patjetër do të padisim Rusinë dhe do të kërkojmë kompensimin e duhur për të gjitha humbjet dhe biznesin e humbur", thotë Akhmetov i cili zotëron prodhuesin më të madh të çelikut ukrainas.

I pyetur se sa para kishte humbur Metinvest për shkak të dëmtimit të Azovstal dhe Illich, ai tha: "Kostoja për shkak të agresionit rus është nga 17 në 20 miliardë dollarë. Shuma përfundimtare do të përcaktohet në padinë kundër Rusisë."

Akhmetov tha se ai kishte mbetur në Ukrainë që kur filloi lufta me Rusinë, duke shtuar: "Ne besojmë në vendin tonë dhe besojmë në fitoren tonë".