Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Njësitë ruse-egjiptiane rrëzojnë dronët ‘amerikanë e britanikë’ (VIDEO)

Video: 

Postuar: 08/11/2019 - 15:48

Pritësit rusë dhe të ftuarit egjiptianë  po testonin dje me radhë sistemet mbrojtëse në një manovër të përbashkët pranë Kairos. Çdo objektiv kërkonte vetëm një raketë për ta rrëzuar.
 
Manovrat vijnë në kuadër të programit dy-javor ‘Shigjeta e miqësisë’ që po mbahet mes dy vendeve.
 
Egjipti operon disa sisteme ruse të mbrojtjes ajrore si Buk-M2 dhe ai me rang më të shkurtër Tor-M2. Stacioni televiziv i minsitrisë ruse të mbrojtjes publikoi pamjet ku raketat godisnin objektivat e tyre që kishin formën e dronëve amerikanë dhe britanikë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 15:37

Organizata militante palestineze me bazë në Gaza, Xhihadi Islamik tha sot se ka ndaluar zjarrin ndaj regjimit të Izraelit pas pranimit të disa prej kërkesave të saj si pjesë e një armëpushimi të ndërmjetësuar nga Eg

Postuar: 14/11/2019 - 15:07

Papa Françesku tha se drejtuesit e kompanive të teknologjisë dhe investitorët, duhet të mbajnë

Postuar: 14/11/2019 - 15:05

Britania mund të humbasë influencën e saj në arenën ndërkombëtare nëse realizohet Brexit.

Postuar: 14/11/2019 - 14:50

Një aksident i rëndë automobilistik nga i cili ka gjetur vdekjen një shofer kamioni 53-vjeçar h

Postuar: 14/11/2019 - 11:33

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së martës teksa një person ka humbur jetën pasi e zuri

Postuar: 14/11/2019 - 10:51

Detaje tragjike janë zbardhur nga aksidenti i rëndë rrugor, që ndodhi mbrëmjen e kaluar në Sllova

Postuar: 14/11/2019 - 09:45

Reperi amerikan Kodak Black është dënuar me 46 muaj burg pasi u deklarua fajtor për akuzat për ar