BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Njësitë ruse-egjiptiane rrëzojnë dronët ‘amerikanë e britanikë’ (VIDEO)

Njësitë ruse-egjiptiane rrëzojnë dronët
Pritësit rusë dhe të ftuarit egjiptianë  po testonin dje me radhë sistemet mbrojtëse në një manovër të përbashkët pranë Kairos. Çdo objektiv kërkonte vetëm një raketë për ta rrëzuar.
 
Manovrat vijnë në kuadër të programit dy-javor ‘Shigjeta e miqësisë’ që po mbahet mes dy vendeve.
 
Egjipti operon disa sisteme ruse të mbrojtjes ajrore si Buk-M2 dhe ai me rang më të shkurtër Tor-M2. Stacioni televiziv i minsitrisë ruse të mbrojtjes publikoi pamjet ku raketat godisnin objektivat e tyre që kishin formën e dronëve amerikanë dhe britanikë.

Më të lexuarat