BREAKING NEWS

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë Demokratike

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë
x
BREAKING NEWS

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të misioneve në Shqipëri, në ato vite kryeministër ishte Ilir Meta, priten të zbardhen emrat e ministrave dhe magjistratëve shqiptarë

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/ Erion Braçe thirrje urgjente të gjithë shqiptarëve: Mos keni frikë! Çohuni!

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/  Erion
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave anti-Covid në Gjermani, mijëra njerëz zbarkojnë në rrugë, një burrë pësoi atak kardiak teksa u arrestua nga policia (DETAJET)

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave
x
BREAKING NEWS

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda hotelit në Velipojë, pas 2 vajzave ndërron jetë edhe nëna. Ja si paraqitet gjendja e djalit të vetëm të familjes që ka mbijetuar

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda
x
BREAKING NEWS

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në mes të rrugës, njoftohen me urgjencë forcat xheniere

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në
x
BREAKING NEWS

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një tjetër lëvizje

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një
x

Bota

Norvegjia e shqetësuar nga tanket rusë T-80BVM të vendosur pranë kufijve të saj

Norvegjia e shqetësuar nga tanket rusë T-80BVM të vendosur
Ushtria e Norvegjisë tha sot se ka nevojë për tanke të reja pasi tanket moderne ruse T-80BVM janë dislokuar pranë kufijve të saj dhe Finlandës.
 
“Tanket moderne janë pjesë integrale e çdo ushtrie të besueshme. Si aleatët dhe armiqtë tanë kanë përmirësuar kapacitetet e tankeve të tyre dhe kjo thekson nevojën urgjente që dhe ushtria e Norvegjisë ka për tanke të reja,” tha Lejtnant-kolonel Per Espen Strande.
 
Nevoja për tanke të reja u shpreh dhe nga komandanti Eirik Kristoffersen, i cili sugjeroi blerjen e 84 prej tyre.
 
Këtë muaj ministria ruse e mbrojtjes tha se kishte përfunduar riarmatosjen e batalionit të tankeve në brigadën e motorizuar të Flotës Veriore, me tanket T-80BVM, që janë të pajisur me motor 1,250 kuaj fuqi dhe përdoren në kushte arktike. Ato kanë mitralozë NSV e PK dhe topin 125 mm, i cili mund të lëshojë dhe raketa të komanduara.