BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Bota

“Nuk do të gjejnë paqe”/ Shoqja i rrëmben të dashurin vajzës së saj, e ëma ‘çmendet’ dhe bën veprimin e papritur, përfundon në burg (DETAJE)

“Nuk do të gjejnë paqe”/ Shoqja i rrëmben të

Një nënë nga Monza është dënuar me gjashtë muaj burg për përndjekjen e një vajze, ish-shoqe e vajzës së saj 20-vjeçare, të cilës i kishte “vjedhur” të dashurin. Marrëdhënia mes dy vajzave ishte prishur prej disa kohësh pasi të dyja ranë në dashuri me të njëjtin djalë dhe në fund shoqja u tregua më e zonja.

E reja e zhgënjyer u strehua në krahët e nënës së saj e cila, në vend që ta ngushëllonte dhe ta ftonte të punonte për vetëvlerësimin e saj, nisi të kërcënonte çiftin e ri me përndjekje dhe ofendime në mediat sociale.

“Nuk do të gjej paqen derisa vajza ime të shpërblehet për gjithë dhimbjen që i keni shkaktuar. Ju të dy duhet të jeni të kujdesshëm. Nuk do të ndalem derisa t’iu shoh që të dy të vuani dy herë më shumë. Herët a vonë do t’ju duhet të kaloni ndërsa unë jam duke lëvizur me makinë. Mbajeni mend!”, shkruante gruaja në rrjetet sociale.

Mesazhet e urrejtjes do të vazhdonin për muaj të tërë kur gruaja postonte një foto të një arme në Facebook me një koment: “Nëse duhet ta përdor për të mbrojtur jetën time dhe të njerëzve të mi të dashur, e bëj pa probleme”.

Vajza e kërcënuar pretendon gjithashtu se është përndjekur disa herë nga 50-vjeçarja, e cila dyshohet se ka shkuar në qytetin e Brianzës ku ajo jeton për të kërkuar informacione për të.

Më pas vajza e kërcënuar pohoi se duhej t’i drejtohej terapisë psikologjike, për shkak të frikës së vazhdueshme që ndjente për sigurinë e saj dhe çrregullimeve të të ngrënit si pasojë e kësaj situate.

Më pas ajo iu drejtua karabinierëve të Lissone-s, duke i bashkangjitur mesazhet, dëshmitë e të dashurit dhe miqve të tjerë, madje edhe videon e një ndjekjeje me makinë. Një palë civile është paraqitur më pas në gjykimin për veprat e përndjekjes duke kërkuar dëmshpërblim prej 40 mijë eurosh, ndërsa Prokurori kërkoi 8 muaj burg.

“Nëna veproi për ndjenjën e mbrojtjes ndaj vajzës së saj – përfundoi prokurori – por e gjithë energjia u kanalizua duke përndjekur rivalen e saj, jo mbi vetëvlerësimin e vajzës së saj”.

Më të lexuarat