BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Bota

"Nuk është e pamundur", prokurori i Hagës bën paralajmërimin e fortë: Shikoni historinë, Putin mund të përfundojë si...

"Nuk është e pamundur", prokurori i Hagës bën

“Ata që mendojnë se mund të kryejnë një krim gjatë ditës dhe të flenë mirë natën, ndoshta duhet të shikojnë historinë.”

Ky është mesazhi i prokurorit të Hagës Karim Ahmad Khan, drejtuar kriminelëve të luftës. Deklarata e tij vjen pas vendimit të gjykatës për të lëshuar një urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin, ku e akuzon për krime lufte në Ukrainë.

Khan thotë se askush nuk mendonte se Slobodan Milosheviç, lideri serb që doli në gjyq për krime lufte në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë, do të përfundonte në Hagë.

“Por ai e bëri. Po kështu edhe Charles Taylor i Liberisë , i cili u dënua me 50 vjet burg, dhe Felicien Kabuga  i Ruandës, i cili u arrestua në vitin 2020.”, ka thënë prokurori.