BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Bota

“Nuk është një ide ekzotike, por realitet tashmë”/ Ndodh për herë të parë, ky është lazeri i frikshëm që po “verbon” satelitët dhe shkatërron dronët. Ja çfarë po përgatit Rusia

“Nuk është një ide ekzotike, por realitet

Zëvendëskryeministri Yury Borisov, i cili është përgjegjës për zhvillimin ushtarak të vendit ka bërë me dije se Rusia ka testuar me sukses një lazer që “verbon” satelitët dhe shkatërron dronët.

Borisov u shpreh se sistemi Peresvet ka shkatërruar një dron në 5 km distancë në testimin e tij të fundit.Ndërkohë, ky lazer, sipas rusëve, mund të nxjerrë jashtë funksioni satelitët që ndodhen 1500 km mbi sipërfaqen e Tokës.

“Ka nisur shpërndarja e këtij lazeri tek trupat tanë. Shkencëtarët tanë kanë bërë punë të shkëlqyer”, tha Borisov.

“Bëhet fjalë për një armë lazer, një armë që do të zëvendësojë ato tradicionalet në dekadën e ardhshme. Nuk është një ide ekzotike, por realitet tashmë”, shtoi Yury Borisov.