Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen që do ndodhë së shpejti në nivele të larta të politikës, ja çfarë më tha Rama

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen
x

Bota

Nuk gjen qetësi toka/ Tërmeti i fuqishëm shkund Turqinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Nuk gjen qetësi toka/ Tërmeti i fuqishëm shkund Turqinë, ja

Një tërmet i fuqishëm i shkallës 5.2 Rihter ka goditur sot provincën lindore të Turqisë, Malatya, këtë të martën, njofton “Anadoly News Agency”.

Autoriteti i Menaxhimit të Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se tërmeti ka goditur në qarkun Puturge rreth orës 12:37 me kohë lokale.

Tërmeti ka ndodhur në thellësi 8.16 kilometra, kurse ministri i Brendshëm i Turqisë, Suleyman Soylu, nëpërmjet Twitterit ka njoftuar se nuk është raportuar deri më tani për dëme nga autoritetet e Malatyas.

Nuk gjen qetësi toka/ Tërmeti i fuqishëm shkund Turqinë, ja

Më të lexuarat