BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Bota

Nuk ka më alkool për Mbretëreshën, duhet të heqë dorë edhe nga Martini i saj i preferuar

Nuk ka më alkool për Mbretëreshën, duhet të heqë

Mbretëresha Elisabetë do të heqë dorë nga çdo pikë alkooli, e madje edhe nga Martini, pija e saj e dashur, të cilën sikurse thonë e ka konsumuar gjatë gjithë jetës, me një gotë të vogël në mbyllje të ditës.

Janë mjekët e oborrit ata që ja kanë ndaluar, sipas thashethemeve të fundit të qarkulluara nga Vanity Fair, por më pas edhe nga tabloidet britanikë me Daily Mail në krye.

Sipas burimeve të zakonshme anonime të cituara nga komentatorija e “thashethemeve” në Vanity Fair, Katie Nicholl, rekomandimi u bë për të mbrojtur shëndetin e sovranes, e cila duhet thënë se ndjehet shumë mirë pavarësisht 95 viteve dhe angazhimeve të gjata që e presin.

“Asaj ju kërkua të hiqte dorë nga pija e saj e mbrëmjes, e cila zakonisht është një Martini,” shkroi Nicholl, duke cituar dëshminë e “miqve” të supozuar të shtëpisë së Ëindsor. “Në realitet nuk është një problem i madh – shtoi komentuesja- meqenëse (mbretëresha) sigurisht që nuk është një pijedashëse e madhe. Por mua më duket një fije e padrejtë që, në këtë fazë të jetës së saj, ajo duhet të heqë dorë nga një prej kënaqësive të saj të vogla. Për më tepër, nëna e saj, e cila vdiq në moshën 102 vjeç në vitin 2002, duket se ka vazhduar të konsumojë koktejet e saj të preferuara, xhin dhe tonik, pothuajse deri në ditën e fundit të jetës.