BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Nuk ka paqe në horizont! Rusia akuzon sërish Ukrainën: Nuk është gati për...

Nuk ka paqe në horizont! Rusia akuzon sërish Ukrainën: Nuk

Rusia ka akuzuar sërish Ukrainën se nuk është gati për negociata serioze, duke i konsideruar edhe propozimet si qesharake.

Ukraina “nuk është gati për negociata serioze dhe propozimet që ajo ka bërë janë qesharake”, ka thënë zëvendësambasadori rus në OKB, Dmitry Polyansky.

Më tej ai u shpreh: “Për negociatat e paqes, Ukraina nuk po tregon asnjë qëndrim të përgjegjshëm”.

Nga ana e tij ministri i Jashtëm Ukrainas ka thënë se Moska po përpiqet të parandalojë furnizimin me armë në Kiev me sulme apo teknika dezinformimi, por sipas tij autoritetet e vendit nuk do ta lejojnë.

“Rusia e di se agresioni i saj do të jetë një dështim i madh me furnizimet e vazhdueshme të armëve në Ukrainë. Detyra numër një e Rusisë është t’i ndalojë ata, por ne nuk do të lejojmë që asnjë nga këto përpjekje të ketë sukses".

Më të lexuarat