BREAKING NEWS

Kryeministri Rama sulmon ashpër Bashën nga Kongresi i PS: Je kundërshtari më i ulët ...

Kryeministri Rama sulmon ashpër Bashën nga Kongresi i PS: Je
x

Bota

Nuk kanë të ndalur lëkundjet e Tokës! Ja sa tërmete janë regjistruar deri tani në Turqi

Nuk kanë të ndalur lëkundjet e Tokës! Ja sa tërmete

Turqia u godit mbrëmjen e sotme nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 i shkallës rihter. Epiqendra ishte qyteti Elazig, që ndodhet në pjesën lindore të Turqisë. Teksa raportohet për 4 viktima dhe 84 të plagosur, forcat e kërkim-shpëtimit ndodhen në terren, ku po gërmojnë pranë ndërtesave të shembura. Por aktiviteti sizmik vazhdon ende.

Sipas ESMC që prej tërmetit 6,8 ballë e deri tani janë regjistruar plot 23 lëkundje. Më I forti 4,6 ballë I shkallës rihter.

Puna më e vështirë është ajo e forcave të kërkim-shpëtimit, të cilët po punojnë në temperatura që arrijnë deri në -7 gradë celcius.