BREAKING NEWS

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla paralajmëron foton që do dalë për Lulzim Bashën dhe do shkaktojë ‘tërmet’ në politikën shqiptare

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla
x

Bota

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë! Befasohen banorët, qielli merr ngjyrë rozë për faj të... (Publikohen pamjet që po bëjnë namin në rrjet)

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë! Befasohen banorët, qielli

Banorët e qytetit suedez Trelleborg mbeten të habitur kur panë qiellin që kishte marrë ngjyrë të vjollcë, e siç raportohet shkak i kësaj është kultivimi i domateve në atë zonë.

Në fakt një fermë kishte vendosur të përdor një lloj ndriçimi të ri, me të cilën kursehet energjia elektrike – e si rezultat i kësaj i tërë qyteti ka marrë ngjyrë vjollcë sikurse në filmat e Hollyëood-it, transmeton Telegrafi.

 Siç raportohet ndriçimi që bie mbi perimet do të duhej të ishte e mirë për ta, megjithatë banorët nuk janë edhe aq të lumtur – kështu punonjësit e një ferme janë detyruar t’i fikin dritat nga ora 17:00 deri më 23:00.

“Edhe pse kjo do të thotë për në një hap pas, do t’i fikim dritat në orët e mbrëmjes. Nuk kemi menduar se njerëzit do të nervozohet, thjesht kemi dashur të kursejmë energjinë elektrike dhe të kontribuojmë në rritjen e domateve”, kanë bërë të ditur pronari Alfred Petersen.