BREAKING NEWS

 Presidenti Meta thyen protokollin: Si hyra në politikë, pasi askush nuk pranonte të më kandidonte!

 Presidenti Meta thyen protokollin: Si hyra në politikë, pasi
x

Bota

Nuk mjaftoi vetëm lëkundja e frikshme/  Meteorologët japin njoftimin e rëndësishëm për zonën që u shkund nga tërmeti

Nuk mjaftoi vetëm lëkundja e frikshme/  Meteorologët japin

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë rreth orë 19:00 dhe tashmë kanë filluar të dalin edhe detajet e para.

Deri më tani është e konfirmuar magnituda që ka qenë 6.8 e shkallës rihter dhe disa dëme në disa qytete.

Ministri, Sulejman Sojlu ka konfirmuar se 4 persona kanë humbur jetën.

Qytetarët e zonave të prekura nga tërmeti në Turqi duhet të përballen jo vetëm me faktin se duhet të kalojnë natën jashtë, por edhe me temperaturat që nuk premtojnë.

Sipas Drejtoria e Përgjithshme e Meteorologjisë në Turqi, në zonat e prekura nga tërmeti 6,8 ballë, temepraturat priten të zbresin disa shifra nën zero.