BREAKING NEWS

"Karakatina e shembur pak kohë më parë në kryeqytet", Rama nxjerr pamjet, tjetër mesazh të fortë pas prishjes së Teatrit

"Karakatina e shembur pak kohë më parë në
x

Bota

Nuk mjafton koronavirusi, cikloni më i fuqishëm i 20 viteve të fundit ka shkaktuar dëme kolosale në Azi

Nuk mjafton koronavirusi, cikloni më i fuqishëm i 20 viteve të

Cikloni “Amphan”, më i fuqishmi i 20 viteve të fundit, ka përfshirë Azinë dhe deri tani ka shkaktuar 84 viktima.

Për momentin furia e pandalshme e superciklonit ka vërshuar në Kalkutë, duke shkulur pemë e shkatërruar shtëpi. Miliona njerëz janë pa elektricitet.

Miliona persona janë evakuuar dhe futur nëpër streha, pavarësisht rreziqeve prej infektimit nga Covid-19.

“Impakti i “Amphan” është shumë herë më i keq se koronavirusi”, -tha kryeministri i Bengalit Perëndimir, Mamata Banerjee.

Më të lexuarat