BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në zgjedhjet e 14 majit

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në
x

Bota

Nuk ndalet Rusia, Sergei Lavrov sulmon sërish Perëndimin: Ja pse nuk dëshiron që lufta në Ukrainë të përfundojë

Nuk ndalet Rusia, Sergei Lavrov sulmon sërish Perëndimin: Ja pse nuk

Goditje të reja kundër Perëndimit nga Moska, me Sergei Lavrov që akuzon aleatët se nuk duan t’i japin fund armiqësive në Ukrainë.

“I fundit që vërtetoi se Perëndimi nuk dëshiron që lufta të përfundojë është Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, i cili ditët e fundit tha se një armëpushim do të ishte në interes të Federatës Ruse dhe kjo nuk mund të lejohet. Është e vështirë për mua të them se në çfarë bazohet një analizë kaq e cekët”, tha ministri i Jashtëm rus.

“I vetmi supozim që bëjmë është se Perëndimi nuk dëshiron ta ndalë këtë luftë, pasi ka interesat e veta gjeopolitike. Para së gjithash, ajo dëshiron të eliminojë një tjetër konkurrent në skenën botërore”, vazhdoi Lavrov.

“Edhe një herë, ne kemi tërhequr vëmendjen për vijën subversive të vendeve të NATO-s, të cilat janë tërhequr në konflikt për një kohë të gjatë gjithnjë e më thellë. Në fakt, ata po luftojnë në anën e regjimit të Kievit”, shtoi ministri rus.