BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x
BREAKING NEWS

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me deklaratën 'bombë': Së shpejti do të arrestohet një ish-kryebashkiak

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me
x
BREAKING NEWS

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti i shumëkërkuar që bashkëpunonte me “Ndraghetan” (emri)

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti
x

Bota

Nuk përmbahet Lavrov, ‘shpërthen’ në akuza të rënda ndaj SHBA: Po nxit shtetet evropiane që të godasin Rusinë

Nuk përmbahet Lavrov, ‘shpërthen’ në akuza të

“Uashingtoni po lëshon satelitët e tij evropianë për të kapur Moskën, duke besuar se mund t’i shpëtojë çdo gjëje”.

Kështu u shpreh ministri i Jashtëm, rus Sergej Lavrov, shkruan Tass.

“Për momentin, Uashingtoni po i vë në lëvizje satelitët e tij evropianë  për të antagonizuar Federatën Ruse, duke menduar se ata mund të shpëtojnë me çdo gjë”, theksoi ai.

Sipas Lavrovit, SHBA-ja ëgabon nëse mendon se kur ka besimin se “vetëruajtja” e saj në çdo skenar të një Lufte të Tretë Botërore do të sigurohej nga Oqeani Atlantik.

“Uashingtoni beson se vetë-ruajtja e tij sigurohet nga Oqeani Atlantik. Kjo gjithashtu përfaqëson një gabim serioz nëse ato SHBA përgatiten ta çojnë botën në prag të Luftës së Tretë Botërore,” vuri në dukje kryediplomati.