BREAKING NEWS

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19, Komiteti Teknik i Ekspertëve komunikon vendimin e fundit

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19,
x

Bota

Nuk pranoi të bëjë vaksinën anti-Covid, plas keq sherri mes infermierëve

Nuk pranoi të bëjë vaksinën anti-Covid, plas keq sherri mes

Ditën e sotme, është regjistruar një konflikt mes disa infermierëve i cili ka përfunduar në dhunë fizike, për shkak se njëri prej tyre nuk pranonte që të bënte vaksinën anti-covid.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur në Itali, në qendrën e mbledhjes së Casa della Salute dell’Asl në Cigliano, në provincën Verceli.

Dy nga infermierët ishin pro vaksinës, ndërsa njëra prej tyre doli kundër. Ata dy u përpoqën ta bindnin gruan të vaksinohej kundër Covid, por ajo nuk pranoi dhe u zemërua, ndërsa kërkoi ndihmë nga burri i saj, pasi konflikti rezultoi në përplasje fizike. Sipas mediave të huaja infermierët denoncuan burrin e koleges së tyre për ndërprerje të shërbimit publik.