BREAKING NEWS

"Na urdhërrojnë shefat të firmosim"/ Avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Nga Enegjitika, te Ekonomia e Shëndetësia, ja kush do i fus në burg punonjësit e administratës

"Na urdhërrojnë shefat të firmosim"/ Avokati i njohur
x
BREAKING NEWS

"Po të mos dilnin përgjimet e Italisë ish-ministri nuk do kapej kurrë", analisti Mërtiri del me deklaratën e fortë: Tahiri i di bëmat e Ramës, ndaj kryeministri nuk e shet dot

"Po të mos dilnin përgjimet e Italisë ish-ministri nuk do
x
BREAKING NEWS

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri", Klodiana Lala denoncon standarin e dyfishtë të gjykatave, avokati i ish-ministrit e 'kërcënon' hapur: Të isha në studio do flisnim ndryshe

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri",
x
BREAKING NEWS

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin ndaj Tahirit: Lirimet para kohe me kusht ndodhin rrallë, nuk do përbënte lajm nëse...

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin
x
BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x

Bota

“Nuk pranoj punën e kësaj...”/ Gazetarja e njohur jep dorëheqjen, nuk do ta besoni arsyen

“Nuk pranoj punën e kësaj...”/ Gazetarja e njohur jep

Gazetarja e njohur e RAI-t, Lucia Annunziata ka dhënë dorëheqjen, duke thënë se arsyeja lidhet ngushtësisht me punën e qeverisë. Lucia Annunziata, një figurë kryesore në shërbimin publik, i ka dhënë lamtumirën RAI-t. Në letrën e dorëheqjes, gazetarja theksoi se nuk ka mëri personale.

“Nuk pranoj punën e kësaj...”/ Gazetarja e njohur jep

Lucia Annunziata shfaqi pakënaqësi të theksuar ndaj qeverisë aktuale, duke sulmuar si linjën politike ashtu edhe metodat e menaxhimit. Mospajtimi u përqëndrua veçanërisht në ndërhyrjen e qeverisë ndaj RAI-t, e cila nxiti zhgënjimin e saj.

“Nuk ka kushte për bashkëpunim”, njoftoi ajo. Lajmi i lamtumirës iu komunikua drejtpërdrejt drejtuesve të lartë me një email.