BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në SHBA mund të dyfishohet në dy muaj, “CNN” publikon studimin për përhapjen e virusit

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në SHBA mund të

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara mund të dyfishohet në dy muajt e ardhshëm në krahasim me nivelin aktual të regjistruar. Kjo është ajo që del nga një studim mbi përhapjen e virusit, të kryer nga studiues nga “Imperial College London”, shkruan “Cnn”.

“Pandemia e koronavirusit nuk është nën kontroll në pjesën më të madhe të Shteteve të Bashkuara", vëren studimi i publikuar në faqen e internetit të universitetit. Dhe për këtë autoritetet duhet të veprojnë me kujdes në lehtësimin e kufizimeve aktuale nëse nuk merren masa shtesë efektive.

Sipas studimit, vetëm 4% e amerikanëve janë infektuar me koronavirus deri tani, ndërsa në shtetet më të prekura vetëm 25% e popullsisë është sëmurur me Covid-19.

Më të lexuarat