Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nxirret e gjallë një grua nën rrënojat e urës në Genova

Postuar: 14/08/2018 - 16:18

Ndonëse bilanci i viktimave po rëndohet nga ngjarja tragjike që ndodhi sot në Genova, ku si pasojë e shembjes së një ure 22 persona humbën jetën, nga poshtë rrënojave kanë ardhur edhe lajme të mira.

Siç raportojnë mediat italiane, një grua fatmirësisht është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e pjesës qendrore të urës, ndërsa më pas është transportuar me helikopter drejt spitalit, shkruan ‘Tgcom’.
Mësohet se gruaja është personi i tretë që është nxjerrë i gjallë prej rrënojave. Deri më tani raportohet për 13 persona të plagosur, ndërsa 10 rezultojnë ende të humbur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.