BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të organizohen primaret në PD

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, zbardhet dokumenti, ja si do të
x
BREAKING NEWS

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por unë të vras me gurë”, Lorenc Vangjeli: Nën maskat e policëve, portreti i çdo shqiptari mosmirënjohës

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por
x
BREAKING NEWS

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja
x
BREAKING NEWS

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”, Artan Hoxha ngre shqetësimin e madh për Shkodrën: Nuk është vetëm krimi!

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”,
x
BREAKING NEWS

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA përfundon në SPAK

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA
x
BREAKING NEWS

Skema e njëjtë e Ilir Metajt, si po kërkon të shpëtojë nga dosja e spiunit, njësoj siç ia hodhi paq me videon me zë dhe figurë të Dritan Priftit, ja prapaskenat

Skema e njëjtë e Ilir Metajt, si po kërkon të
x

Bota

"Objekti luajti si macja me miun"/ Publikohen dokumentet sekrete amerikane, ja çfarë pretendohet se kanë bërë UFO-t

"Objekti luajti si macja me miun"/ Publikohen dokumentet sekrete

Një UFO goditi një bombardues bërthamor pranë një baze raketore kyçe. Sipas raportimeve, objekti lëvizte me shpejtësi të pabesueshme deri në 3,900 mph (6276 km/h).

Dokumentet e ushtrisë amerikane dhe dëshmitë e dëshmitarëve tregojnë se objekti misterioz kryente manovra “fenomenale” me shpejtësi të jashtëzakonshme, ndërsa u pa nga një ekuipazh në një B-52.

UFO-ja u pa për herë të parë nga ekuipazhet në tokë, përpara se të shihej nga avionët, të cilët morën urdhra të veçantë nga gjenerali i Forcave Ajrore të SHBA-së për të hetuar.

Dukej se objekti lëvizte me shpejtësi që ishin përtej çdeo avioni të njohur në atë kohë dhe u zbulua nga radarët e avionit.

Disa anëtarë të ekuipazhit të bombarduesit bërthamor bënë pamje vizuale të objektit, duke e përshkruar atë si një “diell miniaturë” dhe një “objekt të madh në formë veze” që lëshonte një “ngjyrë të kuqërremtë si çeliku i shkrirë”.

Një aviator tjetër i përshkroi UFO-t në formë ovale, të kuqe dhe me një shtojcë argjendi “si parakolp” teksa vuri re objektin poshtë B-52.

“Më kujtohet se kapa një sëpatë dhe po prisja se mos ishte njerëz të vegjël dhe të gjelbër”, u tha studiuesve Robert O’Connor, një nga dëshmitarët e pare dhe një teknik i mirëmbajtjes së Forcave Ajrore të SHBA.

Ai e përshkroi objektin si “vetë-ndriçues” dhe si një “top i madh i dritës së bardhë” që dukej se ndryshonte ngjyrën dhe formën.

Forma raportohet të ketë arritur shpejtësi deri në 3,900 mph, që do të thotë se ishte hipersonike.

Ai luajti macen me miun me bombarduesin dhe në një moment u afrua me shpejtësi sa ekuipazhi mendoi se do të përplasej me të.

Po aq shpejt sa u shfaq, ai u zhduk më pas.

Takimi në atë kohë u hetua nga ekipi amerikan i hetuesve të UFO-ve, Project Blue Book. Hetimi zyrtar e hodhi poshtë çështjen pasi avionët dhe ekuipazhi tokësor thjesht po hutoheshin nga yjet.