BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Bota

"Oficerët nuk nxituan të gjejnë agresorin, kishin frikë se do qëlloheshin"/ Çfarë ndodhi në masakrën në Teksas me 19 nxënës të vdekur

"Oficerët nuk nxituan të gjejnë agresorin, kishin frikë

Nënkoloneli i Departamentit të Sigurisë Chris Olivarez në një dalje televizive për CNN, është shprehur për masakrën e ndodhur në Teksas, ku mbetën të vrarë 19 nxënës, se oficerët nuk nxituan për të kapur agresorin.

Sipas nënkolonelit, policët e Teksasit nuk nxituan menjëherë për të gjetur agresorin pasi kishin frikë se mund të vriteshin. Madje sipas tij, ata sugjeruan që ta mbyllinin qëllimisht agresorin në klasë, që të mos e lejonin të largohej në ambiente të tjera të shkollës.

Olivarez tha se oficerët u tërhoqën pasi agresori u ishte kundërpërgjigjur, dhe se pritën një orë për mbërritjen e ekipeve taktike “SWAT”, duke e lënë kështu të armatosurin në një klasë me 19 nxënës dhe dy mësues.

“Nëse oficerët do të vazhdonin më tej duke mos ditur se ku ishte i dyshuari, mund të ishin qëlluar, mund të ishin vrarë dhe agresori do të kishte pasur mundësinë të vriste njerëz të tjerë brenda shkollës.”
"Kështu ata e mbajtën agresorin të izoluar në klasë, në mënyrë që ai të mos ishte në gjendje të shkonte në asnjë pjesë tjetër të shkollës për të kryer ndonjë vrasje tjetër," tha Lt. Olivarez për CNN.