BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Bota

OKB-ja thirrje direkte dhe të prerë SHBA-së: Ndaloni vrasjet ndaj afro-amerikanëve

OKB-ja thirrje direkte dhe të prerë SHBA-së: Ndaloni vrasjet ndaj

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të reagojnë për të ndaluar vrasjet ndaj afro-amerikanëve nga ana e policisë.

Kjo është thirrja e prerë dhe direkte e bërë nga Komisionerja e lartë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, pas vrasjes së 46-vjeçarit George Floyd në Minneapolis.

Vrasja e Floyd ka shkaktuar një valë protestash në SHBA, ku dënohet dhuna e vazhdueshme e policisë ndaj personave me ngjyrë.

Më të lexuarat