Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Bota

OKB ngre alarmin për censurën gjatë pandemisë, shënjestra është Kina për mbylljen e gojës së zërave kritikë

OKB ngre alarmin për censurën gjatë pandemisë,

Komisionerja e Lartë e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, Michelle Bachelet ngriti alarmin për censurën e lirisë së shprehjes në disa pjesë të Azisë dhe Paqësorit gjatë pandemisë Covid-19.

Shënjestra e OKB-së ishte Kina. Bachelet tha se pandemia ka pasur një shtrëngim të mëtejshëm të censurës në disa vende, së bashku me arrestimin dhe burgosjen arbitrar të individëve kritikë ndaj përgjigjes së dhënë nga qeveritë e tyre, ose thjesht duke shkëmbyer informacione ose opinione mbi këtë temë.

Më të lexuarat